Як правильно доглядати за взуттям?

Взуття – це та частина гардеробу, яка зношується швидше всього. І звичайно, кожен хоче, щоб улюблена пара туфель або черевик прослужила нам максимально довго. Досягти цього досить легко-досить доглядати за взуттям належним чином. Це означає не тільки мити її, але і враховувати особливості догляду за кожним матеріалом.

Як правильно доглядати за взуттям?

Для початку розглянемо шкіряні лаковані моделі.

Відновлювати такі вироби досить складно, тому вони не мимохідь для повсякденного використання. Доглядаючи за такими туфлями варто вибирати відповідні засоби, які не зашкодять верхнє покриття і залишать поверхню гладкою і блискучою.

Протирати лаковане взуття необхідно м’якими ганчірками, якщо потрібно пляма варто розмочити заздалегідь. Для шліфування використовуйте спеціальний крем, вазелін або гліцерин.

Взуття або замша або нубука.

Такі вироби вкрай м’які і позбавлені від верхнього захисного шару. Але, через пухкої поверхні доглядати за нею варто особливим чином. Перед першим виходом на вулицю замш або нубук необхідно покрити спеціальним спреєм. Він вбирається поверхнею і надійно захищає її від пилу і бруду. Чистити таке взуття варто тільки в сухому стані, використовуючи при цьому спеціальну піну і м’яку пористу мочалку. З важкими або застарілими плямами вам допоможе впоратися каучукова щітка, але пластикову або тим більше металеву використовувати категорично забороняється.

Шкіряне взуття.

Намагайтеся, щоб подібні вироби не намокали. Якщо це сталося залиште їх до повного висихання. Категорично забороняється сушити їх феном або біля батареї, вони можуть втратити форму або стати на розмір менше.

При очищенні не варто використовувати агресивну хімія, шкіряне взуття повинна дихати – в цьому її головна перевага. Зберігати таке взуття варто зі спеціальними колодками, щоб вона зберегла форму і привабливий зовнішній вигляд. Крім того, після закінчення сезону її варто прибирати в коробку і ні в якому разі не можна використовувати для таких цілей пакет.

Neutral_Perfect_ShineШтучна шкіра.

Такі вироби необхідно протирати за допомогою злегка вологою м’якою текстильної ганчірочки або м’якою мочалкою. На штучну шкіру не рекомендується наносити крем, і тим більше використовувати щітку.

Гумове взуття.

Після використання такі чоботи варто відразу помити, інакше бруд порушить їх цілісність. Мити їх варто тільки холодною водою, після чого відразу протерти.

Сушити такі вироби біля каміна або батареї суворо забороняється, чоботи можуть потріскатися. Для ідеального блиску поверхні її варто натерти рослинним маслом.

Взуття з тканини.

Для легкого чищення тканинного взуття можна використовувати суху щітку або злегка вологу ганчірку. Підошву можна вимити губкою або ганчіркою. Більш того, певні моделі можна випрати в пральній машинці. Інформацію про це ви знайдете на етикетці. Для ручного прання взуття з тканини добре підходить господарське мило. Текстильну взуття замочувати не можна, інакше вона розбухне.

Залишити відповідь

×